Türkiyede Farklı mermer çeşit ve türleri bulunmaktadır. Cinsine göre,yapısına göre içersinde bulanan minarelerle göre renk değişimleri görülmektedir. Beyaz, gri,bej ve siyah renkleri ile kategorize edebiliriz.Hem Türkiye de hem de dünyada örneklerini görmekteyiz.

Mermer dünyada pek çok ülkede kullanılan rağmen gören değerli taş sınıfına girer.Lüks ve zarif kelimelerini yan yana getiren mermer kullandım alan ve formuna göre insanları yansıtan nadide taştır.Farklı farklı ülkelere satışı yapılan mermerlerden birisi olan ilimiz afyon mermeridir.Bir çok desen ve renkte olan mermerlerimiz bir çok ülkede sergidedir.Şimdi size dünyada en çok tercih edilen mermer türlerinden bahsedeceğiz.

Carrarra  Mermer

Beyaz taş olarak bilinir.En çok çıkarılan,mermer denilince akla gelen mermerdir.Ev iş yeri mimarisinde çoğunlukla kullanılan mermer türüdür.Maliyet olarakta tercih edilen taşlar arasına girer.Heykel,anit gibi eserlerde sıklıkla kullanılan carrara mermerini aynı zamanda banyolarınızda da temiz bir görüntü vermesi için kullanabilirsiniz.

Calacatta Mermer

Beyaz mermerler sinifina giren calacatta mermeri ve aynı siniftan olan carrara mermeri arasında benzerlikler vardır.Fakat her taşta olduğu gibi kendine ait ayırt edici özellikleri vardir.Calacatta mermeri saf beyaz renkte ve büyük damarli desen dediğimiz formda olur.Az bulunduğundan dolay zengin,lüks mermer olarak anılır.

Soft bir dokunuş Bej Mermer

Mermer türleri ve renkleri oldukça geniştir.Hangi birinden söz etsek inanın bilemiyoruz.Bej mermerlerde genellikle tercih edilen ikinci mermer türüdür.Bohem bir hava katar.Bir dağ evinde şömine başında gerçekten güzel durabilecek bizce tek mermer türüdür.Ya da taş ev de nostaljik havanıza hava katacak en eşsiz değerli doğal hammaddedir. Genellikle tiny house ev tiplerinde kullanılan bej tonlarını inanın çok seveceksiniz.

Sınırları aşan gri mermer

Sert geçişler size göre değilse ara tonda çizgiyi aşmadan kullanabileceğiniz en iyi ton gridir.Özgün bir hava katan aynı zamanda o arada kalmışlığa son veren gri mermeri banyonuzda,mutfağınızda ya da yine salonunuzda kullanabilirsiniz.Bahçe peyzajında da kullanılan bir tondur.

Asiliğin tonu siyah mermer

Diğer tanınmış mermerler sırasında da siyah mermerler gelir.Siyah mermerinde ton ve çeşitleri vardır. Bunlar toros siyah ve black cloudy’dir. Siyah genellikle asil bir ton olarak bilinir.Özgün ruhlu.net olan insanların ofisinde veya yaşam alanında tercih ettiği bir seridir.

Sükutun Resmi Kahverengi Emperador

Oturma odalarında salonlarda veya iş yeri ofislerinin bekleme alanlarında kullanılan bir tondur.Sakinlik ve hüzün havası veren kahverengi mermer aynı zamanda sıcak,samimi bir havada katar.Türleri Dark emperador ve light emperador dur.

Bilgimiz ve geniş mermer kartelamızla sizlere hizmet sunmak için buradayız.Daha fazla bilgiye ulaşmak isterseniz web sitemiz ve iletişim numaralarımızla diyalog kurabiliriz.

Daha fazla  Mermer Modelleri ve Çeşitleri için tıklayabilirsiniz