Her alışveriş öncesi olduğu gibi traverten satın alırken de dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Bunlardan birisi ilk başta bütçenizdir.Sonrasında sertliği ve görünümü olmalıdır.

Kireç taşı ailesinden olan travertenin yapısı gözenekli yani deliklidir.Daha önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi mitolojik unsurlara konu olan kireç taşı yani traverten temiz bir görüntü vermesiyle bilinir.Artık inşaat sektöründe kullanıldığı için doğru traverten nasıl seçilir size ondan bahsedeceğiz.

Bütçeniz nedir?

Travertenler kendi arasında sert yumuşak olarak ikiye ayrılır.Her zaman sert olan traverten yumuşak olana göre daha yüksek kalitededir ve daha pahalıdır.

Renk değişiklikleri de fiyata yansıdığından dolayı renk farklılıkları da fiyatını yükseltmektedir.Renk değişikliğinin azlık ve çokluk oranına göre de fiyat aşağı inebilir veya yukarı çıkabilir.

Traverteninizi nasıl alırdınız?

Sert mi yumuşak mi traverten alacaksınız buna karar verin.Dayanıklılığı da göz önüne aldığınızda sert bir traverten seçmeniz gereklidir.Bunun içinde kullanacağınız alanı,mekanı düşünmelisiniz oradaki alanda yumuşak mi sert mi traverten olur diye düşünmelisiniz.Peki travertenin sert mi yoksa yumuşak mi olduğunu nasıl anlarsınız? Minik bir test yapıp anlayabilirsiniz.Elinize bir parça alıp bir birine vurup kırılacak mı kırılmayacak mı diye kontrol edebilirsiniz.Kırılıyorsa yumuşak,kırılmıyorsa serttir.

Travertenin Görünümü nasıl olmalı?

Kullanım alanına göre cilalatabilir veya mat bir şekilde kullanabilirsiniz.Bu bahsettiğimiz her iki seçenecek içinde kendine ait bir özelliği,güzelliği vardır.modern bir görünüm istiyorsanız cilalı ve parlak bir traverten seçebilirsiniz ama tam tersi modernlikten uzak biraz eskitme tarzı istiyorum derseniz de rustik karolar seçebilirsiniz.

Tecrübelerimiz sayesinde ister rustik,bohem havaları evinize taşıyabiliriz istersinizde modern çağımıza uygun şık görünümlü travertenleri iş yerlerinize taşıyabiliriz.İletişim numaralarımızla veya web adresimizle bizimle bağlantı kurabilirsiniz.

Daha Traverten Çeşitlerini Bakabilirsiniz.