Mutfak mermer modelleri birçok seçenekleri ve kullanım kolaylıkları ile mutfaklarımızda yer almaya devam ediyor.

Mutfaklara mermer modelleri tercih ederken hangi modeller daha kullanışlı, hangi tezgahlar daha uzun ömürlü ve dayanıklı bunları bilerek tercih etmek gerekir. İşte mutfak mermer modelleri ve tezgahları ile ilgili bilinmesi gereken her şey !

Mutfak için Hangi Mermer Kullanışlıdır?

Mutfak için en kullanışlı mermer, granit mermer modelleridir. Bunun dışında kullanışlı olarak tercih edilebilecek mermer modelleri arasında kuvars modeller de yer alır.

Tezgah mermer modelleri tercih edilirken kullanım ömrünün uzun olması kadar dekora uyum sağlayan modellerin seçimi de önemlidir.En kullanışlı ve modern mermer modelleri için Acar Mutfak tarafından sunulan seçeneklere bakabilirsiniz.

En Dayanıklı Mutfak Tezgahları Nelerdir?

Mutfaklarda en çok vakit geçirilen ve kullanılan alan şüphesiz tezgahlardır. Mutfak tezgah modelleri arasında birçok seçenek yer alsa da bunlar arasından dayanıklı olanları tercih etmek büyük avantajlar sağlar.

İşte en dayanıklı mutfak tezgahı seçenekleri:

 • Mermer
 • Granit
 • Kuvars
 • Corian
 • Porselen
 • Laminant

En dayanıklı olarak tercih edilen mermer tezgah modelleri seçeneklerini Acar Mutfak’tan tercih edebilirsiniz.

Çizilmeyen, iz ve leke tutmayan modellere sahip olan tezgahların kullanılması en çok kullanılan tezgahların uzun ömürlü olması açısından da önemlidir.

Tezgah Mermer Modelleri

Günümüzde birçok mutfak tezgahı modelleri vardır. Bunların günümüzde en popüler ve kullanışlı olanları ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Belenco Mutfak Tezgah
 • Calisco Mutfak Tezgah
 • Çimstone Mutfak Tezgah
 • Coante Mutfak Tezgah
 • Dekton Mutfak Tezgah
 • Granit Mutfak Tezgah
 • Silestone Mutfak Tezgah

Bu mutfak mermeri modelleri ile mutfaklarınızda doğru kullanım ile son derece hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.

Belenco Mutfak Tezgah

belenco mutfak tezgah
beyaz mutfak mermer modelleri 1
siyah mutfak mermer modeleri
Belenco tezgah modelleri

Sektörde bilinen en iyi tezgah modelleri arasında yer alır. Üstün polimer bağlayıcı malzemelerden elde edilen ve son derece dirençli olan modeller arasında yer alır.

Çizilmeye karşı yüksek korumaya sahip olan ve aşınmaya karşı da dayanıklı olan modellerden biridir. Gözeneksiz bir görünüme sahip olması ise en popüler özelliklerinden biridir.

Bakım konusunda ise minimum bakımın yeterli olduğu bir tezgah seçeneğidir.

Calisco Mutfak Tezgah

calisco mutfak mermer modelleri
calisco mutfak mermeri
calisco mutfak tezgah
Calisco mutfak tezgahı modelleri

Doğal kuvarstan elde edilen calisco mutfak tezgahları renk, dayanıklılık ve güzellik açısından son derece popüler kullanıma sahip olan modern kullanımlardan biridir.

Lekelere karşı mükemmel bir dirence sahip olan calisco tezgahlar, sirke, çay gibi güçlü lekelerin de tezgahta leke tutmamasını sağlar.

Doğal kaynakların çevre dostu yöntemlerle dönüştürülmesi ise yeşil çevre için de son derece önemli bir özelliktir.

Çimstone Mutfak Tezgah

Çimstone mutfak duvar modelleri
çimstone mutfak mermer modelleri
Çimstone mutfak tezgah
Çimstone mutfak tezgahı modelleri

Çimstone tezgahlar, yapılarında bulunan 7 mohs sertliğinde olan kuvars minerallerinin kullanımı son derece yüksek kaliteli tezgahların elde edilmesini sağlar. Bu sayede yüksek çizilmeye karşı oldukça ciddi dayanıklılık gösterir.

Çimstone tezgahlar çizilmeye karşı öyle dayanıklıdır ki tezgah üzerinde ekmek tahtası olmadan doğrama ve kesme işlemleri yapılabilir. Bu sayede tüm tezgah çalışma alanı şeklinde kullanılabilir. Mutfak mermer modelleri arasında kullanıcıların sıklıkla tercih ettiği tezgah türüdür.

Coante Mutfak Tezgah

Coante mutfak mermer modelleri
Coante mutfak tezgah
Coante mutfak tezgahı modelleri
Coante mutfak tezgahı modelleri

Coante mutfak tezgahlarının en belirgin özellikleri ise sert minerallerden oluşan kuvars içeriğine sahip olmasıdır. Coante tezgahların en büyük tercih edilme sebebi ise hijyenik olmalarıdır.

Bakterilerin, küflerin ve mantarların yüzeylere yerleşmesini önleyen özellikleri sayesinde mutfaklarda önceliği yüksek hijyen olanların ilk tercihleri arasındadır.

Coante tezgahlar birçok farklı renk seçenekleri ve modelleri ile mutfaklarınızda yer almayı bekliyor. Bu coante modeli, mutfak tezgah modelleri listemizin 4. sırada yer almayı başarıyor.

Dekton Mutfak Tezgah

Beyaz dekton mutfak mermeri
Dekton duvar mermeri modelleri
Dekton mutfak mermer modelleri
Dekton mutfak mermerleri

Dekton mutfak tezgahlar, uzun ömürlü tezgah arayanların tercih edebileceği seçenekler arasında yer alır. Yüksek sıcaklıklara, çizilme sonucu oluşan aşınmalara, darbelere ve hatta pişirme işlemlerine karşı son derece dayanıklıdır.

Sıcak tavanın boş bulunup tezgaha konması ya da bıçak kullanılması tezgahta herhangi bir aşınmaya sebep olmaz.

Geniş renk modelleri ve kullanım avantajları sayesinde popüler olarak tercih edilen ve uzun ömürlü kullanılan tezgahlardan biridir.

Granit Mutfak Tezgah

Granit mutfak tezgahı
Granit duvar mermer
Granit mermer modelleri
Granit mutfak mermer modelleri

Güçlü bir malzeme olan granit, tezgahlarda da popüler olarak tercih edilen parçalardan biridir. Dekor amaçlı olarak da fazla tercih edilen granit, tezgahlarda da son derece başarılı bir kullanıma sahiptir.

Kırılma, lekelenme ve çizilme gibi olumsuzluklara karşı dayanıklı olması ve aynı zamanda zarif bir görünüm sunması son derece popüler kullanılmasını sağlar.

Işıltısı ile mutfaklarda modern ve asil bir görünüm sağlayan ve oldukça fazla renk ve model seçeneklerine sahip olan bir tezgah türüdür.

Silestone Mutfak Tezgah

Silestone mutfak mermer modelleri
Silestone mutfak tezgah modelleri
Silestone mutfak tezgahı
Silestone mutfak mermeri modeli

Tüm dünyada hem banyolarda hem de mutfaklarda en yaygın kullanılan ürün olan silestone, popüler olarak kullanılan bir tezgah türüdür. Kuvars seçenekleri arasında yer alan %94 oranında kompakt içeren bir ürün olmasından dolayı yüzeylerde oldukça kaliteli kullanım sağlar.

Yüksek teknoloji ile elde edilmiş olan ve sert bir malzeme olan silestone tezgahlar, ısıya karşı da yüksek dayanıklılık içermesi, ısının en çok kullanıldığı yerlerden olan mutfaklarda büyük avantaj sağlar.

Kaliteli, uzun ömürlü ve kullanışlı silestone tezgahları mutfaklarınızda fark yaratmayı bekliyor.