Natural doğal taş olan travertenin plaka üretim serüveni; Ülkemizde önde gelen firma olan biz, uzun yıldır bu işin, bu sektörün içindeyiz. Mermer fabrikamız ve ocaklarımız sayesinde sizlere ulaşılabilirlik seviyemiz gün geçtikçe daha da artmış durumda. Kaliteli mermerlerimiz ve uzman ekibimiz sayesinde sizlere en iyi hizmeti sunmayı arzu ettik.

Fabrikamız olarak traverten, mermer, oniks ve bunlara bağlı olarak plaka, döşeme, kaplama gibi bir çok alana el atmış durumdayız. Cilalı mozaikten, patlatma mozaik, basamak yapımından, rıht gibi pek çok işlemleri yapmaktayız. Tasarladığınız proje göre alanında uzman ekiplerce gelip her türlü projenizin elinden tutuyoruz.

PLAKA ÜRETİMİ

Peki faaliyetlerimizi o kadar anlattık nedir bu plaka üretimi? Bu şektör bu iş tamamen emek işidir gelin sizde bize hak vereceksiniz.

Maden ocaklarında çalışan işçi ve emekçi insanları düşünün yerin kaç metre derinliğine iniyorlar ve maden çıkartıyorlar değil mi ? Bu durumun benzeri mermer ocaklarında da görülür fakat milyonlarca ağırlıktaki mermerler akıllarınıza gelsin blok şeklinde evet bunların çıkarımı için makineler kullanılıyor ama kantarlara aktarımı, düz bir pozisyonda yerleştirilmesi vs. bunlar insan gücüyle oluşur. En ufak bir yanlış harekette dönülmez yollara girilir. Gelişmiş fabrika sistemlerinde yaklaşık 10 ila 20 saat aralıkla mermer blok kesim işlemi uygulanır. Teknoloji bu kadar gelişmemişken bir blok kesimi yaklaşık 2-3 ay sürerdi. Günümüzde kolaylıkla saatler içerisinde mermer blok kesimi yapılmaktadır. Plakalar çoğunlukla 2 cm. ve 3 cm. kalınlığında kesilmektedir.

Natural mermer plaka kesim sonrası taleplere istenilen mekana göre  ölçeklendirilebilmektedir. Ebatlaması bize ait olup istediğiniz ölçülerde tasarımınıza entegre edebilirsiniz. Ölçüleri doğru seçmek ve yine ona göre maliyeti azaltmalısınız.

Standart halinde ölçeklendirme şöyledir; 2x30x60’dır. Son zamanlarda ise 60x60cm, 60x120cm ve katları ile bir ölçeklendirme yapabiliriz. Biz firma olarak beyaz Afyon mermeri, Denizli traverten, Silver traverten, gri mermer, siyah mermer ve scabas traverten üretimi ve imalatı yapıyoruz.

Mermer kıymetli bir hammadde olduğu için her bir parçasını özenle kullanmaya gayret ediyoruz. Dağılan, parçalanan taşlar için mozaik fabrikamızda kullanılmak üzere gönderiyoruz.

Afyondaki mermer fabrikamız çok fonksiyonlu ve çok yönlü bir fabrikadır. Uzman kadromuzla birlikte tasarımlarda, projelerde önde gelen firmalardan biriyiz. Sizde bizden hizmet almak için bizleri arayın.

Traverten Çeşitleri için Veya Mermer Çeşitleri için tıklayabilirsiniz,