Mermer geçmişten geleceğe bir çok alanla kullanılmaktadır. Bunlardan en çok göze çarpanı banyolarımızdır. Hiç merak ettiniz mi neden hamamlar mermerlerden oluşur? Biz sizin için işin uzmanı olarak anlattık aşağıdaki yazımıza göz atalım.

Mermer küllerinden doğup yeniden kristalize olmuş karbonat ürünüdür. Bir metaformik kayaçtır. Osmanlı zamanlarında saraylardaki banyolarda hamamlarda mermer kullanıldığı için bir zenginlik göstergesidir. Şan ve şöhret aynı zamanda bir şatafata elverişlidir. Bu algı şu anda da korunsa da şuan günümüzde her kesimden insanın kolayca ulaşabileceği bir maddedir.

Banyo düşüncelerimizden arındığımız,temizlik anlayışıyla bağdaştırdığımız özel mahrem alanımızdır. Neden böylesine özel bir alanı daha da özel kılmak istemeyelim ki? Rahatlığımızın yanında kendimizi biraz şımartıp şık görünüm elde etmek amacıyla banyolarımızda mermer kullanabiliriz. Türk adet gelenek ve göreneklerinde de bunun örneklerine hamamlarda rastlarız. Mermerin sert ve dayanıklılığı dünyaca nam salmış,adını duyurmuştur. Gerek iç mekanda gerekse dış mekanda kullanımı dikkat çeker. Dokusuyla ilgi odağı olur.

 Mermerin Banyoda Kullanımın Püf Noktaları

  • Mermer sert tabakasıyla anılsa da yanlış kullanım sonucu aşınabilir ,deforme olabilir ve sararabilir.Her taşın bir ruhu vardır.Siz yeter ki doğru bakımını sağladığınız takdirde işlevinize uygun şekle bürünebilir.
  • Mermer yapıtta ki heykeller,aksesuarlar yüzyıllar boyunca sağlam bir şekilde günümüze ulaşmıştır. Bunun nedeni doğru bakım ve doğru muhafaza yöntemidir. Mermer kullanırken ruhuna zarar vermeyecek şekilde kullanımını tavsiye ediyoruz. Her taş türünde olduğu gibi mermerde de asitliği olmayan basit temizleyicilerle alanı temizlemeye dikkat edin.
  • Pürüzsüz yapısıyla çok çabuk şekil verebilir ve işlem yapılabilir. Çeşitlendirme çokça

yapılabilir. Kullanacağınız her alanda istediğiniz tipte ve modelde mermer üretimi yapılabilir.

Proje ÇEŞİTLERİ

Yukarıdaki yazımızda da değindiğimiz gibi iç dış mekanlarda ister modern görünüm için isterseniz Osmanlının o muhteşem şöhretli zamanlarında ki kullanımı gibi mermeri tercih edebilirsiniz.Bu projenin mimari sizsiniz. Bir duşakabin pervazı bir banyo tezgahı ya da bir türk hamamı yapmak sizin elinizde. Zamana yolculuk yapıp muhteşem bir banyo keyfi yapabilirsiniz.

Mermer banyo her zaman yaptırılabilir fakat kaliteli ve işçili sağlam olan bir mermer banyo yaptırmanız uzun uğraşlar alabilir.Bizimle iletişime geçin ve hayalinize gözler önüne serelim.

Mermer Çeşitleri ve Modelleri için.