Ülkemizde önde gelen firma olan biz, uzun yıllardır bu işin, bu sektörün içindeyiz. Mermer fabrikamız ve ocaklarımız sayesinde sizlere ulaşılabilirlik seviyemiz gün geçtikçe daha da artmış durumda. Kaliteli mermerlerimiz ve uzman ekibimiz sayesinde sizlere en iyi hizmeti sunmayı arzu ettik.

Pek çok mimaride kullanılan travertenler temiz bir bitiş ve tek çeşit olmayan renkleriyle bilinir.

Dayanıklı ve stil sahibi duruşuyla binaların iç ve dış cephelerinde kullanılır. Travertenler binalarına ayrı hava katacak ve stil sahibi bir işletme, dekorasyoncu olduğunuza dair karşınızdaki insana ipucu verecek. Görsel şölenin yanında ısı kalitesini çok iyi muhafaza ettiği için de yalıtım amaçlı da kullanabilirsiniz.

Denizli travertenlerinin çeşitleri, Amerikan ve türk kesim olarak ikiye ayrılır.Denizlide çıkan mermerler özeldir ve her mererde olduğu gibi kendine has özellikleri vardır.

Denizli traverten nerelerde kullanabilirim

Travertenler ısıyı emdiği ve muhafaza ettiği için soğuk alanlarda kullanabilirsiniz.Kaygan zeminde bile yapısı nedeniyle kayma yapmaz ve güvenle hareket edebilirsiniz. Bu nedenle havuz kenarlarında güvenle kullanabilirsiniz.

Evinizin dekorasyonunda aksesuar olarak,dış ve iç cephe kaplaması olarak kullanıma uygundur.

Basamak,döşeme, kaplama,zemin kaplaması,duvar kaplaması,gibi alanlarda da karşımıza çıktığının görmekteyiz. Travertenin tonları olduğu için mekanınıza uygun renkte ve ton da ,yoğunluğuyla birlikte kullanabilirsiniz.

Patlatma taşlarlarla meç edildiğinde yani kombinasyon yapıldığında derinlik kazanacaktır ve mekanınızı düşündüğünüzden çok daha güzel hale getirecektir.

Denizli traverten ocakları

Denizli de çıkarılan mermerler firmamıza getirtilir ve işlemesi yapılır daha sonra siz değerli müşterilerimiz için ölçeklendirilir kullanıma hazır hale getirilir.

Denizli traverten Levha ve Plakalar

Klasik renkteki mermerler fabrikamıza getirilir ve kesilir istenilene göre dolgulu veya dolgusuz,honlu ya da plakalara kesilir.

Denizli Travertenlerin yapı bileşeni

Travertenler bilindiği üzere sıcak su kaynaklarının-kaplıcalar gibi-yakınında bulunur.Suların çökelmesi ile birlikte dipte kalan tortular travertenlerdir.Traverten denilince akla gelen ilk renk olan beyaz traverten yanında bej,kahverengi ve gri travertende bulunur.Diğer tüm travertenler gibi gözenekli bir yapısı vardır. Denizli Travertenleri ise mineralce zengin, hidrostatik basınç altında sıcak suların çatlaklar boyunca yüzeye çıkması ve mağara gibi boşluğa çıkıp o basıncı kaybeder.Bunun sonucunda da Denizli Travertenleri oluşur.

Traverten Çeşitleri için