Mermer Nasıl Parlatılır ?

Mermer parlatma işlemini ne yazık ki bilmeyen oldukça fazla mermer kullanıcılarımız vardır .Mermerin zamanla kaybettiği parlaklığı mermer  cilalama ve mermer  parlatma işlemi yapılarak ilk gün ki haline çevirebilirsiniz.

Konumuza başlamadan önce mermerinizde kirlenmeler mevcut ise bu blogumuzu okumanızı tavsiye ederiz.

>> Mermer nasıl temizlenir incele

Mermerin yapısına bağlı olarak da  matlaşması gözlemlenebilir.  Dış etmenlere bağlı kalmadan da sadece kendi doğal yapısıyla da alakalı olabilmektedir. Herkesin evinde makine olmadığı için kendi imkanlarınızla evde mermer parlatma, merdiven mermer patlama, evde mermer tezgah parlatma, gibi konularda yardımcı olmaya çalışacağız.

Mermer cilalama için en pratik ve evde mermer cilalama için uygun olan yöntem bir kova suya toz karbonat ekleyip çözülmesini bekledikten sonra uygulanacak mermer alana hazırlanan bu solüsyondan dökülüp temiz bir bez yardımıyla o alana işlem uygulanır ve 1 – 2 saat bekletilerek kuruması beklenilir .İlk işlem bu şekilde  uygulanır. Daha sonra yine temiz bir bez ve su yardımıyla yapılan solüsyon durulanır. Son işlem olan üçüncü aşama ise temiz bir pamuk parçasıyla yüzeyin tamamı temizlenir. Piyasa da satılan temizleyiciler parlatma işlemi için yetersiz kaldığı noktalarda bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Yapılan tüm bu işlemler bir noktada yetersiz kalırsa ve mermerin ilk halini elde etmemize olanak sağlamazsa bu işi yapan profesyonel firmalar ile irtibata geçebilirsiniz.

Daha fazla  Mermer Modelleri ve Çeşitleri için tıklayabilirsiniz