Kireç taşı uzun yıllar boyunca okyanuslarda veya nehir yataklarında oluşan bir kayaç türüdür.

Tamamı kireç olmayan yarı kısmı kristal ve okyanus sularıyla aşınan parçalarla doludur.Gelgitlerin etkisi kaya ve fosil birikintileri içerir.

Limestone Kireç Taşı Kullanılım Alanları

Dış cephe olarak kullanılan binalarda kireçtaşı geçirgen ve gözenekli yapı özelliği gösterir.Genellikle hava alan yüzeylerde kullanımı yoğundur.Delikli yapısından dolayı termal iletkenliğinin oranı düşük olduğundan yalıtkan görevini üstlenir.Bir çok farklı bina kaplamasında kullanılır.Kamu binalarında,bireysel konut alanlarında bir çok sektör alanında görüyoruz ki kireç taşı ,limralar kullanılmakta.Dış cephe olarak kullanımı yaygın olsada iç cephe olarakta kullanıma uygundur.

En çok cephe kaplama olarak kullanılır bu iç cephede olabilir dış cephede olabilir.Farklı doku ve yapısından dolayı ölü bir alana farklılık katarak o alanı zenginleştirebilir,farklılık katıp o alanın iyi değerlendirilmesine neden olabilir.

Limestone Kireç  Kullanımında ki artı yönleri

Temiz görünüm: Binanızda temiz ve şık bir görünüm sağlamak istiyorsanız kireçtaşı bunun baş tacıdır.Alanı bütün kirliliğine rağmen birkaç ufak yenilikle kireçtaşı sayesinde temiz bir görünüme kavuşturabilirsizin.Olumsuz hava koşullarında bile dayanıklı olduğu için uzun ömürlü bir kullanım kolaylığı sağlar.

Göze hitap: Renk skalası çok da geniş olmasada soft renkleriyle her tarz ve zevkteki tabakaya uyum sağlar.Açık bej, saf beyaz ve hafif kahve tonlarıyla marjinal bir görünüm yakalayabilirsiniz. Mat görünümü sayesinde koyu malzemelerle bile kendini belli eden bir yapıya sahiptir.

Yanmaya dayanıklı:Kireç taşını aleve attığınızda zehirli bir duman yaymaz. Binalarınızda gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Konforlu kullanım: Doğal hammadde olduğu için kullanımı temizliği oldukça basittir.Projelerinizi tasarlarken istediğiniz alanda kullanabilirsiniz.

Kaplama alanında uzman sektör dağarcıgımızla size en iyi hizmeti vermekten onur duyarız. İletişim adreslerimizle bizimle irtibat kurup zengin kadromuzla projenizin baş taşını birlikte belirleyelim.

Limestone Kireç Taşı Çeşitleri ulaşım buradan sağlayabilirsiniz.