2300 yıldır var olan ve Afyondaki mermer ocaklarında çıkarılan mermer yüzyıllardır varlığını geçmişten günümüze taşıyan doğal bir hammaddedir.

Sahip olduğumuz ocaklar sayesinde biz sizlere mermerin en güzel örneklerini sergiliyoruz.Mermer estetik kaygılar taşıyan mimari alanda tercih edilen sanat anlayışına sahip olan türdür.Hem yakın zaman Anadolusu hem uzak zaman Osmanlı mimarisinde tercih edilen ölümsüz başyapıttır.

TARİHÇESİ

İlk kullanım zamanını araştırdığımızda Anadolu topraklarından çıktığını görüyoruz.Roma dönemlerinde mermercilikle uğraşıldığını biliyoruz.En pik zamanlarının Helen çağlarında olduğu görülmekte.Arkeologlar araştırma yaptıkları sırada pek çok hazinenin mermer bazlı olduğunu söylemektedirler.Antik mezarlarda el işçiliğiyle mermer üzerine motifler yapıldığı görülmekte.Afyonun mermer geçmişi,işlemeciliği çok çok eskilere dayandığı görülmektedir.

İscehisar Mermeri

Adının ne özelliği var derseniz İscehisar mermeri sadece Anadolu da değil Kuzey Afrika’ya ve İtalya’nın şehirlerine ihraç edilmektedir.

Afyonun ilçesi olan İscehisar zengin ve bol mermer ocaklarının olduğu bölgedir.Varlığı M.Ö. yıllara dayanan günümüze kadar korunan en zengin mermer yataklarıdır.Sürekli ihatacı yapılan işlenen mermer bölgenin, en bilinen ve en yoğun olan ham maddesidir.

Şuan mermer ocakları ilçenin 1 km uzağında işlenmekte ve iki farklı merkezde oluşum göstermektedir.

Mermeri nerede kullanabilirim

Anadolu’muzun kuvvetli mermer çeşitliliğinden güç alarak firmamızı bu günlere taşıdık.Sizlerinde fikir ve düşüncelerinizle alanında uzman ekip arkadaşlarımızla Afyonumuzun geniş skalalı mermer çeşitleriyle bizleri evlerine,iş yerlerinize web sitemizden veya bize her zaman ulaşabileceğiniz telefon numaramızla iletişime geçebilirsiniz.

Mermer girdiği ortama şıklık katan,zarafeti yanında taşıyan eşsiz bir taştır.Kullanım alanı o kadar çoktur ki hangi birinden söz etsek bilemedik.Şık bir salon masasi olarak kullanabilirsiniz, bir mermer tezgah gibi kullanabilirsiniz.iç ve dış cephelerinizde kullanabilirsiniz.Banyolarınız da stres azaltma faktörü sayesinde güzel bir duş deneyimi yaşayabilirsiniz.Evinizin dekorasyonunu mermer aksesuarlarla zenginleştirebilirsiniz.İş yerlerinizde mermer heykel,biblo olarak kullanabilirsiniz.Dediğimiz gibi kullanım alanı oldukça geniştir.

Daha fazla  Mermer Modelleri ve Çeşitleri için tıklayabilirsiniz