Mermer bilindiği üzere uzun yıllardır hayatımızda olan bir hammaddedir.

Şık ve zarafetiyle bulunduğu alanı daha da güzel gösteren mermer masalar güzelliklerinin yanında elbette ki dezavantaj sayabileceğimiz yanları da yok değildir

Mermer denilince akla ilk gelen il Afyonkarahisar’dır.Renkleriyle ve dokuları ile göz dolduran bu mermerler tercih edilen ve bilinen mermerlerdir.Kalsit kristallerden oluşmuş taş olan bu yapılar mimarlar tarafından da rağbet görürler.

Türkiye’nin ilk mermer ocaklarından birisi olan Afyon Şeker Mermeridir.

Bitişi tamamlanmış bir mermer olması sebebiyle epoksi ve file gibi çalışmalara gerek kalmaz.Hem iç hem dış mekan için uygundur.

2500yıllık geleneğe bağlılık ile Afyon mermerin farklı nüansları da bulunmaktadır. Bu sebeple

projelerde fazlasıyla afyon mermeri kullanılmaktadır.

Krem mermer ve Kaymak mermer isimleriyle adlandırılan Global oranda ün alan mermerlerimizdir.

Kullanım alanı

Mermer bir çok alanda kullanılan rağbet gören ünlü bir taştır.Hem iç mekanlarda hem dış mekanlarda sıklıkla karşımıza çıkan bu mermer,mimarideki olduğu kadar sanatta da karşımıza çıkmaktadır.Renk ve dokusuyla,desenleriyle hem sanata ilham vermiş hem de mimariye yeni soluk getirmiştir.

Sahip olduğu kendine has özellikleri ile mozaik,süs eşyası,mutfak araç-gereçlerinde karşımıza çıkar.Salonlarda orta sehpa,mutfaklarda tezgah,banyolarda hamam deneyimi yaşatırlar.

Gösterişli ve zarif yönüyle ünlü iş adamları işyerlerinde,lobilerinde kullanmayı çok severler.

Klasik gelse de kulağa isimlik olarakta kullanılan mermerler çeşitli aksesuar alanlarında da kullanılır. Beyazın saflığı, inceliği her alana,ortama uyduğu için pek çok alanda mermer karşımıza çıkmaktadır.

Firmamız her alanda kullanabileceğiniz,özenle ve titizlikle sizler için ayırdığımız mermerlerimizi evlerinize taşıyabilirsiniz.İletişim numaralarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Daha fazla  Mermer Modelleri ve Çeşitleri için tıklayabilirsiniz