Mermer mozaikler, büyük mermerlerin küçük parçalara bölünmesi sonucu oluşan taşlardır.Çeşitli işlemlerden geçerek parlatılıp elimize gelmektedir.Üretimi yapılan bu taşların kullanılacak alana birebir birleşimi gerçekleştirilir. Tasarlanan tasarıma göre hazırlanır.Mermer mozaik taşlar tarihin en bilinen taşları unvanına girer.Tabandan,tavana kadar kullanılabilen mermer mozaik taşlar dayanıklı yapılarıyla günümüzde de varlığını sürdüren ham maddedir.Mozaikler kullanılan alana ferahlık,farklılık, ışıltı katarlar.Tasarımcınız bu işin asıl önemli kısmıdır.Siz projenizi söyleyin ve tasarımcınıza bırakın Sonuç muhteşem olacaktır.

Aşağıda linkte kategorileri koyduk, arzu ederseniz bakmak için tıklayın.

Avantajları

  • Uzun ömürlüdür
  • Dayanıklı ve güzel görünüme sahiptir.
  • Temizliği pratiktir
  • Mekana incelik ve zariflik katar
  • Huzurlu bir ortam sunar
  • Bohem,mistik hava verir

Mermer mozaikler insana pozitif yönde enerji akışı sağlar.Derin bir düşünceye,sessizliğe iter insanı.Bir şömine yanında hayalle gitmenizi sağlar.Negatif enerjiyi emer ve yerine güzel dilekler yollar.

Kullanım alanları

Mermer mozaikler, pek çok alanda kullanılmaktadır. Kış bahçelerinde, banyonuzda,tv ünitesinin arka duvarında, ofislerinizin lobilerinde muhteşem şekil ve renkleriyle göz doldururlar.Mermer mozaik masa ve sehpalarda da sıklıkla karşımıza çıkmaktadır.Camilerimizde de süsleme amacıyla kullanıldığına pek çok kez şahitlik etmişizdir.Nerede ve ne zaman kullanırsanız kullanın o mekana farklı bir hava katacaktır.

Desen Nasıl Olmalıdır?

Alanınızda mermer mozaiği nerede kullanmak istiyorsanız ilk onu belirlemelisiniz. Daha sonra rengine ve taşlarının motiflerine odaklanmalısınz.Bina dış cephe olarak mı,dış cephe olarak mı ,evinizde mi ,ofisinizde mi kullanacaksınız hangi alanda daha iyi durur? Gibi kararları verdikten sonra bütünlüğü yakalamanız için işin ehli kimseyi bulmanız gerekmektedir.3 boyutlu görüntü mermer mozaik döşeme için işin can suyudur. Beyaz ve parlak renkli,kibar,şık görüntüsüyle her şey kendiliğinden gelişecek ve sonuca siz bile inanamayacaksınız.

Nasıl monte edilir?

Taşlar 50 cm x50 cm filelerinin üzerine konulur.Taşlar yan yana yapıştırılır.Ne taraftan yapıştırılırsa yapıştırılsın desenler doğru şekilde çıkacaktır.Ölçüsü size aittir.Hangi ölçü de olacak ise ona göre kesimi gerçekleştirilir.Yapıştırıcı sayesinde duvara kolayca yapıştırılır. Yapıştırma işlemi sonrası

Ürün Seçenekleri Mermer mozaik için