Ev tasarımı söz konusu olduğunda yararlanılabilecek birçok mermer çeşidi bulunmaktadır. Bu mermer çeşitlerini mutfakta, banyoda hatta evinizin bahçesinde kullanabilirsiniz. Evinizin bu farklı mekanlarında mermerden yapılmış oldukça dayanıklı yemek masalarına, sehpalara ve çeşitli aksesuarlara da yer vererek ferah bir ortam oluşturabilirsiniz. Evinizin çeşitli bölümlerinde mermer ürünlerden yararlanmak kararına vardığınızda asla kararınızdan pişmanlık duymayacaksınız.

Mermer, evinize konfor ve ferahlık katan önemli bir malzemedir. Sunabildiği farklı seçenekler nedeniyle en çok tercih edilen malzemelerdendir.

Açıkcası mermer ucuz bir malzeme değildir. Ama ev dizaynınızda az da olsa mermer malzemelere şans tanıdığınızda diğer malzemelerin kullanımına göre evinize katbekat değer katacaktır.

Evinizin iç tasarımını mermerle gerçekleştirmek biraz zor olabilir. Bunun sebebi mermeri ev tasarımında uyumlu nitelik taşır hale getirmenin güçlüğüdür. Dikkat edilecek bir diğer husussa kullanılacak mermerin teknik özelliklerinin ve estetik özelliklerinin doğru bir şekilde kullanımını sağlayabilmektir. Mermer kullanımınızı bu özellikleri gözardı etmeden gerçekleştirdiğiniz sürece bütçenize en uygun olan mermer tasarımını elde etmeniz kaçınılmaz olur.

Evinizde mermeri ve mermer malzemeleri kullanabileceğiniz pek çok farklı yer vardır. Bu farklı yerler arasında evinizin mutfağı, banyosu, bahçesi ve bu farklı yerlerde kullanabileceğiniz farklı objeler örneğin; yemek masası,  sehpalar ve çeşitli süslemeler yer almaktadır.

Mermer Mutfak;

Aslında mutfak tezgahlarında mermer kullanımı eskiden yaygın olan bir durum olarak akla gelse de halen eski popülaritesini korumaktadır. Mermerin kendine özgü bir yapısı olduğu için farklı renk seçeneklerinden size en uygun olanı tercih ederek kendi tarzınızı konuşturabilirsiniz. Mermer; mutfak tezgahlarınızda klasik ve oldukça ferah bir görüntü oluşturacaktır. Mutfağınızda mermere yer verdiğiniz ölçüde havalı ve oldukça büyüleyici bir ferahlığa sahip bir mutfağa sahip olma durumunuz söz konusu olur.

Ev tasarımları söz konusu olduğunda klasik en iyi karar olabilir. Mermeri günümüzde pek çok mutfak da ve banyo da kullanılmış şekilde görmek kaçınılmaz olsa gerek. Dayanıklı bir malzeme olması başta olmak üzere temizlik ve ferahlık hissi veren mermer malzemeler mutfak tezgahlarında veya tezgah aralarında kullanımı ideal olan malzemelerin başında gelir.

Eğer şık bir mutfak tasarımı istiyorsanız, mermer tezgah üstü kaplamalar tercih etmeniz oldukça doğru bir karar olacaktır. Ayrıca mermer tezgah üstü kaplamaların temizlenmesi de oldukça pratiktir. Mutfak tasarımınızda farklı renklerin de ortaya çıkarttığı kontrastı yansıtmayı tercih ederek farklı renklerden oluşan mermerleri kullanabilirsiniz.

Tüm bu olumlu yönlerinin aksine mermerin tümüyle ideal bir malzeme olduğunu maalesef söyleyemeyiz. Çünkü mermer kolayca çizilmesinin yanı sıra ısıya da dayanıklı bir malzeme değildir.  Ama bu dezavantajları ortadan kaldırmak mat yüzey bitiş şekline sahip tonlu mermerlerin kullanımıyla mümkündür.

Mermer Banyolar;

Banyo, mermerin en sık kullanım alanı bulduğu alanlardan birisidir. Banyonun duvarında, tezgahında , zemininde lavabosunda ve küvetinde mermerden yararlanılabilir.

Eğer mermeri banyonuzun duvarında veya zemininde kullanmak istemiyorsanız belki de mermer bir lavabo tercih ederek banyonuza lüks bir hava verebilirsiniz.

Banyonuza kaplıca havası vermek istiyorsanız mermerden metal bileşenleri içerir şekilde yararlanmayı düşünebilirsiniz. Metal muslukların ve sarkıt aydınlatmaların kullanımı gibi çeşitli tasarım unsurlarından yararlanmanız banyonuzda daha lüks bir görünüm elde etmenize yardımcı olacaktır.

Banyonuzda zemin, tezgah ve duş alanı gibi kısımlarda mermer kaplamalar tercih edersiniz banyonuzda ferah, modern, sade ve parlak bir görünüm elde edersiniz. Banyonuz için mermer dekorasyon ürünleri kullanmaya ne dersiniz? Banyonuzun görüntüsünü tamamlamak için duvara monteli musluk tercih edebilirsiniz.

Bahçede Mermer Traverten

Bahçenizde mermer kullanmayı tercih ettiğiniz zaman bahçe tasarımınıza en uygun mermeri seçmeniz gereklidir. Mutfağınızın tasarımı için oldukça ideal bir seçenek olan mermer bahçenizde kullanım için uygun bir nitelik taşıyamayabilir. Cilalı mermerler, dış mekan kullanımı için iyi bir seçenek olmayabilir çünkü cila dış hava koşulları nedeniyle kolay aşınım gösterebilir. Bir diğer husussa cilalı yüzey bitişine sahip olan mermerlerin ıslak olduğunda kolayca kaygan olabilmesidir.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer husus karonun boyutudur. Karo büyüdükçe üzerine döşenen alan daha ferah görünür. Daha küçük karoların kullanımı söz konusu olduğunda ise mozaiklerden yararlanabilirsiniz. Bu sayede bahçenizde kendine özgü bir hava yaratabilirsiniz.

Bahçenizde mermerden yararlandığınızda bahçeniz oldukça şık, kendine özgü, ferah bir görüntüye bürünecektir. Bahçeniz için doğru görüntüyü seçtiğinizde ve mermerinize gerekli olan bakımları süreç içerisinde yaptığınızda uzun yıllar bahçenizin keyfini çıkartabilmeniz mümkün.

Daha fazla  Mermer Modelleri ve Çeşitleri için tıklayabilirsiniz

Mermer Yemek Masaları

Yemek odanızda mermer masa kullanarak oldukça basit ve şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Odadaki diğer dekor unsurlarını oldukça basit kılarak mermer taşının zarafetini ortaya çıkartabilirsiniz.

Mermer, yaşam alanlarınızda zamanları aşan şekilde etki yaratan bir yatırımdır. Bütçenizi zorlaması söz konusu olsa bile mermerden yapılma küçük masa takımlarını da tercih edebilirsiniz.

Yemek masaları için sayısız seçenek söz konusudur. Doğru mermer rengi ile uygun bir tasarım unsurunu entegre ederek oldukça farklı tarzlar elde edebilirsiniz. Yemek masalarında mermerle eş olarak ahşabın kullanımının söz konusu olması da güzel bir tercihtir. Beyaz mermer üst tablasına eşlik eden ahşap sandalyelerin kullanımı ve renkli lambaların tercih edilmesi yemek odasında ağırladığınız misafirlerinizde büyüleyici bir etki yaratacaktır.

Mermer masaüstünün farklı doğal renk seçenekleri ile tedarik edilmesi mümkündür. Seçilen mermer türüne bağlı olarak; Modern, klasik, çağdaş ya da antik bir görünüm elde etmeniz mümkün.

Mermer Sehpalar

Mermerin estetik güzelliği ile odanın içerisindeki diğer malzemelerin birleşimi sonucunda göz alıcı bir tasarım oluşturabilirsiniz. Evinizde mermer sehpa kullanımını tercih etmenizin oldukça avantajlı yanları vardır. Mermerden yapılmış sehpalar piyasada halihazırda bulunan en sağlam ürünlerin başında gelir. Sehpanın yüzeyi kolayca çizilmeyeceği gibi üzerinde oldukça fazla ağırlık taşıyabilecek niteliğe sahiptir.

Mermer sehpa ile renk kontrastı oluşturulabilir. Seçtiğiniz mobilyalar nedeniyle ya da odanızın yeterli ışık almama durumundan ötürü oturma odanızın çok karanlık olduğunu düşündüğünüzde beyaz mermerli bir sehpa kullanarak ortamı karanlık havadan kurtarabilirsiniz.

Mevcut dekor ile uyumlu olacak mobilyalar seçebilirsiniz. Mermer sehpanın rengi bir odanın uyumunu sağlamakta iyi bir düşünce olabilir. Aksi halde mermer sehpa göze çok batan bir nitelik taşıyabilir.

Mermer Dekorasyonlar

Daha önce söz ettiğimiz gibi mermer oldukça pahalı bir malzeme. Daha düşük bir bütçeye sahipseniz bütçenize uygun hareket etmek için mermer kullanımından daha az miktarda yararlanabilirsiniz.

Örneğin; Aksesuarlar söz konusu olduğunda odaya bir ya da daha çok mermer parçasını ekleyerek oldukça şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Mermerden oluşturulmuş bir saat, oturma odanıza ya da yatak odanıza oldukça yakışacaktır. Mermerlerle mumların uyumunu gözler önüne süren mermer şamdanlar yemek masalarınızda oldukça hoş bir görüntü oluşturacaktır. Aynı hoş görüntüyü mermer tabana sahip bir lambayla da yakalayabilirsiniz. Lambanın ışığı mermerle hoş bir birleşme gerçekleştirir.

Yukarıda üzerinde durduğumuz çeşitli ayrıntılardan anlaşılabileceği gibi daha üzerinde duramadığımız çok fazla mermer tasarım çeşitliliğimiz var.  Firma olarak beğeninize uygun pek çok çeşidi sizlere sunuyoruz.  Ürün yelpazemiz için lütfen web sitemize göz atmayı unutmayın. Bizi arayarak tasarımınız için en ideal fikirler hakkında bilgi alabilirsiniz.

ÜRÜN SEÇENEKLERİMİZ İÇİN ACARSTONE BAKABİLİRSİNİZ.