Duvarda mermer mi olur? sorularınızı duyar gibiyiz.Şaşıracağınız kadar güzel olan bir uygulamadır aslında.Eskiden mermer oturma odaları,salon odaları düşünülemezdi akıllara dahi gelmezdi fakat artık devir değişti ve çağa ayak uydurmalıyız.Gelişen ve değişen dünyamızda iç mekan duvar kaplamasında mermeri sık sık görür olduk.Gelin bunu için nelere dikkat etmemiz lazım anlatalım.

Yukarıda da değindiğimiz gibi mermeri ev içi dizaynı olarak değil daha çok dış dizayn olarak düşünürdük ya da ufak tefek aksesuar üzerinde hayal ederdik. Şimdilerde tepeden tırnağa mermer kullanımı söz konusu desek yanlış sayılmaz.Hem yer karosu olarak hem de duvar karosu olarak kullanılabilen mermerlerimiz şık bir görüntüden ziyade iyi bir yalıtım malzemesi olarak bile düşünülebilir.

Evinizin o soğuk ve kasvetli havasını bir anda değiştiren mermer oturma odalarında ve salonlarda kullanımı daha uygundur.Soğuk kış günlerinde şömine karşısında otururken mermer kaplamanız sayesinde daha sıcak bir ortam ve daha sevilesi bir mekanda olduğunuzu hayal edin ve bence hiç beklemeden mermer kullanımını bir düşünün deriz.

Her duvar için her mermer uygun olmayabilir.Asıl mesele doğru duvarda doğru renk ve yapıdaki mermeri seçmektir. Tasarımınıza uygun mu değil mi onu öğrenmek ve sormak gerekir.

DOĞRU TERCİH

Mermeri oturma odanızda kullandığınızı düşünelim.Bohem bir tarzda döşediğiniz oturma odanızın o havasını da bozmadan bir dikey mermer yerleştirdiğimizi düşünürsek ve tavanla mermer tabanı arasında bıraktığımız boşlukla birlikte hava sirkülasyonu a,devam eder aynı zamanda etnik havayı bozmamış oluruz.

DOĞRU TAŞ SEÇİMİ

Form çeşitleri olan mermeri lüks yapmak daha geleneksel yapmak sizin elinizde .Üç boyutlu karolar seçerek derinlik katıp lüks bir görünüm de elde edebilirsiniz, damarlı desenler severek mekanı daha rahat görünüme kavuşturabilirsiniz.

Duvar ve mermerin renk uyumu da bilhassa önemlidir.Mermerin renginin koyu olması desenini karışık olması göz yormaktan başka bir kapıya çıkmaz.Güzel bitişli ve temiz görünüm elde etmek için daha fresh renkler ve modeller seçmelisinizdir.Bunun için kartelamızı inceleyebilirsiniz.

Dikkat edilecek başlıca hususlar şunlardır. Mimar ve yol gösterici sizsiniz.Eşinizle salonunuzda romantik bir yemek organize ettiğinizde oluşan rustik ortama seçimlerinizle ayak uydurabilir veya işyeriniz verdiğiniz bir yemek toplantısında ciddiyetinize yine seçimlerinizle dikkatleri üzerinize toplayabilirsiniz.Seçimleriniz sizi yansıtır.

Seçimlerim içerisinde mermer var derseniz web sitemiz üzerinden veya iletişim numaralarımızla irtibata geçebiliriz.

Daha fazla  Mermer Modelleri ve Çeşitleri için tıklayabilirsiniz